Książki motywujące do działania – co warto przeczytać

Bardzo często wraz z nadejściem nowego roku składamy sobie wiele obietnic oraz postanowień jakie będziemy chcieli zrealizować w nadchodzących dwunastu miesiącach. Postanowienia te dotyczą bardzo różnych aspektów oraz obszarów naszego życia – jednak zdecydowanie najczęściej wiążą się one z postanowieniem zmiany swoich nawyków żywieniowych oraz podejścia do zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, zmiany pracy na lepszą, czyli w pojęciu wielu osób lepiej płatną oraz dającą perspektywy rozwoju zawodowego i możliwości awansu, a także pracę nad wprowadzeniem pozytywnych zmian w swoim charakterze i podejściu do życia. Postanowień takich możemy mieć nieskończenie wiele, a te które zostały wymienione to tylko standardowe przykłady – najczęściej powtarzanych postanowień na nowy rok deklarowanych przez ludzi. Niestety bardzo często na postanowieniach oraz snuciu teoretycznych rozważaniach poprzestajemy, a nasza motywacja drastycznie spada i maleje z każdym dniem. Tak naprawdę pozytywne zmiany w swoim życiu warto jest wprowadzać na każdym jego etapie oraz w każdej chwili  – a nie tylko wraz z nadejściem nowego roku, czy w dniu kolejnych urodzin. Doskonałą dawkę motywacji oraz chęci do wprowadzania swoich postanowień w oraz pozytywnych zmian – w czyn jest – czytanie inspirujących oraz motywujących do działania książek.

Książki motywujące do działania, które zdecydowanie warto przeczytać:

  • Diet and training by Ann autorstwa znanej na całym świecie mistrzyni świata w boksie, trenerki fitness oraz dietetyka sportowego – a prywatnie żony jednego z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy Roberta Lewandowskiego – Anny Lewandowskiej. W tej książce nawet największy i najbardziej zatwardziały przeciwnik uprawiania aktywności fizycznej oraz diety znajdzie coś dla siebie. Pani Anna podaje przepisy na bardzo smaczne dania oraz fit – przysmaki, a także uczy nas, że zdrowa i zbilansowana dieta może być również smaczna i wcale nie oznacza nieustannego uczucia głodu. Ponadto możemy liczyć na gotowe plany treningowe opracowane przez autorkę, które jesteśmy w stanie zrealizować niemal wszędzie – zarówno w zaciszu własnego domu lub mieszkania, w parku, ogrodzie czy też na wyjeździe. Anna Lewandowska w swoich książkach daje czytelnikom ogromne pokłady pozytywnej energii i olbrzymie dawki motywacji. Autorka szczęście nierozerwalnie utożsamia z pojęciem zdrowia, a do jego osiągnięcia oraz utrzymania niezbędne jest wprowadzenie do swojego życia pozytywnych zmian. Gorąco przekonuje, że na każdego kto zdecyduje się kroczyć taką ciężką czeka wspaniała nagroda – w postaci zdrowia i dobrego samopoczucia, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się życiem oraz czasem spędzonym z najbliższymi przez bardzo bardzo długi czas.
  • Potęga Podświadomości autorstwa Josepha Murphy, która znana jest czytelnikom na całym świecie. To wspaniały poradnik – jeden z najlepszych jakie można w ogóle przeczytać, który uświadamia nam, że jesteśmy w stanie osiągnąć oraz spełnić, i zrealizować wszystkie zamierzone cele oraz marzenia tylko, i wyłącznie za sprawą siły naszego umysły oraz wiary jaką sami posiadamy. Książka ta daje czytelnikowi mnóstwo doskonałych porad i wskazówek na to jak skutecznie pokonywać bariery tkwiące w nas samych, które uniemożliwiają nam osiągnięcie wielu zamierzonych celów.  Pierwszym krokiem do wprowadzenia pozytywnych zmian w życie jest oczywiście zmiana naszego sposobu myślenia – bowiem wszystkie blokady i bariery tkwią jedynie w naszym umyśle.
  • Jak przestać się martwić i zacząć żyć autorstwa Dale Carnegie to doskonała książka o charakterze poradnikowym stanowiąca swoiste lekarstwo na typowe zamartwianie się i pogrążanie w czarnych oraz negatywnych myślach. Mnóstwo ludzi na całym świecie martwi się o rzeczy, które prawdopodobnie nigdy nawet się nie wydarzą. Zamartwianie stać się może niestety bardzo uciążliwym nałogiem, który jest w stanie uniemożliwić nam normalne funkcjonowanie i rozwój osobisty. Takie podejście do życia bardzo skutecznie utrudnia nam wprowadzanie pozytywnych zmian oraz realizację zamierzonych przez nas celów. Dzięki poradnikowi będziemy, jednak w stanie raz na zawsze zerwać z nałogiem jakim jest notoryczne martwienie się o wszystko.

Dodaj komentarz