Książki na temat rozwoju osobistego – jakie polecamy?

Często poszukujemy inspirujących książek wśród znajomych lub na forach internetowych. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się publikacje dotyczące rozwoju osobistego. Ludzie chcąc się doskonalić, ulepsza się, dążyć do szczęścia, stawać się coraz to lepszym człowiekiem. Jednak wielu z nich nie wie jak tego skutecznie dokonać, na co zwrócić uwagę i jakie metody zastosować. Dlatego nieocenione są liczne publikacje dotyczące tego tematu. Odpowiednia, rzetelnie przygotowana książka, autorstwa profesjonalistów z pewnością dostarczy wielu pomysłów, porad i metod, które pomogą osiągnąć skuteczny rozwój osobisty i wskażą odpowiedni kierunek działania.

Wiele osób, które chcą zagłębić tematykę rozwoju osobistego nie potrafią przełożyć swoich planów na rzeczywistość. Zamiast ruszyć z miejsca i zaczął działać, a nowe informacje i wiedzę wcielać w praktykę, zatrzymują się na początku swojej drogi. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest nadmiar informacji znajdujących się w internecie.  Zbyt duża ilość artykułów, filmów, czy książek sprawia, że ciężko wśród nadmiaru informacji wyłowić te najważniejsze i najbardziej rzetelne. Dlatego na początku warto zapoznać się z dostępną ofertą i sięgnąć po te najbardziej polecane i najbardziej wartościowe publikacje.

Najlepsze książki dotyczące rozwoju osobistego

Jak wspomniano powyżej na runku można znaleźć bardzo dużo publikacji dotyczących rozwoju osobistego. Oto te najbardziej cenione przez internautów.

„Jak zostać Panią swojego czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet.” – Ola Budzyńska

Bardzo ciekawa książka, której adresatkami są kobiety. Jest ona pisana z perspektywy kobiety i z pewnością bardzo się przyda kobietą, które zamierzają pracować w domu. Publikacja ta pokazuje, jak efektownie łączyć opiekę nad dziećmi ze swoja pracą. Autorka pokazuje jak zarządzać czasem, żeby nie zapomnieć o swoich potrzebach. Dzięki jej opisom czytelnicy z pewnością zwrócą uwagę na kilka istotnych kwestii i nauczą się efektowniej funkcjonować.

„10 prostych sposobów na poczucie własnej wartości.” – Glenn R. Schiraldi

Powyższa publikacja pokazuje czym jest poczucie własnej wartości. Udowadnia, że każdy jest tyle samo warty, co inni ludzie. Jest to postawa pełna pokory, ale również zadowolenia z tego kim się jest. Książka zawiera mnóstwo wskazówek i konkretnych ćwiczeń odpowiednich do wykonywania w domu. Publikacja zmusza do refleksji nad sobą i motywuje do pracy nad sobą.

„100 kroków do szczęścia. Jak własnymi siłami zmienić życie.” – Josef Kirschner

Książki tego autora są niezwykle przyjazne i łatwe w odbiorze. Charakteryzują się one dużym dystansem do siebie jak również sporym doświadczeniem świata. Kirschner przedstawia czego nauczył się i co zaczerpnął od innych osób. Jest to bardzo wartościowa i ciekawa publikacja, która z pewnością pokaże jak być lepszym.

„Asertywność. Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innych.” – R. Alberti, M. Emmons

Ta publikacja przede wszystkim przedstawia bardzo realistyczne i wyważone podejście do kwestii asertywności, co wyróżnia ją spośród innych książek poruszających podobną tematykę. Autorzy podkreślają to, że żyjemy w innych czasach, z innymi możliwościami co zmusza nas do innego sposobu działania, niż jeszcze kilkanaście lat temu.

„Bądź najlepszą wersją siebie.” – Linda Adams

Czytając tę książkę dowiemy się jak podążać w najlepszym kierunku i dokonywać właściwych wyborów. Dzięki przedstawionym w niej radą możemy sprawić, że ukształtujemy nasze życie w takimi sposób, o jakim tylko marzymy. Dodatkowo autorka wskazuje jakie w dzisiejszym czyhają na nas zagrożenia i jak się przed nimi zabezpieczyć.

„Work – life balance. Jak osiągnąć równowagę w pracy i życiu.” – Beata Rzepka

Jest to bardzo ciekawa propozycja opowiadająca o tym jak utrzymać odpowiednią równowagę pomiędzy życiem osobistym a pracą. Na rynku nie ma zbyt dużej ilości tego typu publikacji, dlatego tym bardziej warto zainteresować się książką Rzepki. W tej publikacji można znaleźć wiele wartościowych myśli i zasad, pozwalających na odpowiednie gospodarowanie czasem.

Dodaj komentarz