Motywacja – oto książki, które warto przeczytać.

W dzisiejszych czasach coraz więcej z nas żyje w ciągłym biegu. Z czasem praca oraz codzienne obowiązki zaczynają nam zabierać największą część naszego życia, w którym zaczyna brakować  miejsca na rozrywkę, zabawę zainteresowania oraz szeroko pojęty rozwój osobisty. Po pewnym czasie zaczynamy odczuwać zniechęcenie, apatię, znużenie oraz brak chęci i motywacji do działania. Swoje codzienne obowiązki zaczynamy wykonywać jak automatycznie zaprogramowane roboty – a życie przestaje nas zupełnie zaskakiwać oraz cieszyć. Nie warto jest popadać w taki nastrój oraz stan, który na dłuższą metę nie wprowadzi nic pozytywnego do naszego życia – a jedynie sprawi, że będzie ono uboższe oraz pełne smutku. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad tym jak możemy odzyskać dawną motywację oraz chęć do działania – a z pomocą może nam przyjść wiele cennych pozycji książkowych o tematyce pozytywnego myślenia oraz motywacyjnej.

Motywacja – te książki możemy szczerze polecić.

Poniżej przedstawiamy kilka bardzo cennych z punku widzenia rozwoju osobistego oraz motywacji pozycji książkowych, które warto przeczytać bez względu na to w jakim jesteśmy wieku oraz czym się zajmujemy na co dzień. Pomogą nam one bowiem odzyskać wiarę w siebie otaczający nas świat oraz ludzi, a także uwierzyć, że jesteśmy w stanie dokonać wielu wspaniałych rzeczy oraz pozytywnych zmian w swoim dotychczasowym życiu.

  1.  ,,The Secret” autorstwa Byrne Rhonda będący ogromną dawką motywacji oraz wiary w to, że za pomocą siły naszego umysłu jesteśmy w stanie dokonać naprawdę wielkich rzeczy. Ta książka nasycona jest także mnóstwem zaczerpniętych z życia przykładów osób, które dzięki ogromnej i niezachwianej wierze w moc swojego umysłu pokonały śmiertelne choroby oraz wygrały walkę z wieloma przeciwnościami losu takimi jak kalectwo, bieda oraz nieuleczalne choroby. ,,Sekret” to książka, która zmieniła podejście oraz nastawienie do życia i działania wśród milionów ludzi na całym świecie. Uczy nas ona także zmiany nastawienia do drugiego człowieka oraz tego, aby zawsze i w każdej sytuacji życzyć innym tylko dobra oraz szczęścia – nawet jeżeli nie byli oni zawsze i w każdej sytuacji dobrzy dla nas.
  2. Felietony Reginy Brett, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie. W Polsce także zyskały rzesze wiernych czytelników. Regina Brett w swoich felietonach, z których pierwszą część stanowi książka zatytułowana ,, Bóg nigdy nie mruga” przekazuje nam ogromne dawki motywacji, niezachwianej wiary, siły oraz chęci do działania i wprowadzania pozytywnych zmian do swojego życia. Pani Regina ofiarowuje czytelnikowi pięćdziesiąt cennych lekcji na trudne chwile w życiu – jakie mogą nas spotkać właściwie w każdym momencie, oraz porady i wskazówki jak w takich przełomowych momentach odzyskać wiarę oraz motywację do podjęcia walki z przeciwnościami losu. Pani Regina nie poprzestała także na jednej książce i sukcesywnie pisze kolejne dla swoich wiernych czytelników. Następne z nich to ,,Bóg zawsze znajdzie Ci pracę” oraz ,, Jesteś Cudem”.  Pierwsza z nich niesie ukojenie oraz wiarę na to, że wprowadzenie pozytywnych zmian w swoje życie zawodowe jest możliwe w każdym momencie naszego życia – dla osób, które przestały kochać to co robią – a być może nigdy nawet tego nie lubiły? Z kolei trzecia część felietonów zatytułowana ,,Jesteś cudem” uświadamia czytelnikom, że nasze szczęście jest na wyciągnięcie ręki i zależy od tego jakie podejmujemy w swoim życiu wybory. Niezmiernie ważnym czynnikiem na drodze do osiągnięcia pełni szczęścia jest jednak pokochanie samego siebie – w przeciwnym wypadku nie będziemy w stanie pokochać innego człowieka oraz zbudować szczęśliwego życia.
  3. ,, Żyj Wabi Sabi” autorstwa Julie Poitner Adams to książka traktująca o japońskiej sztuce życia – wabi sabi, która w praktyce mówi nam, że ,,więcej- znaczy mniej” oraz szczerze zachęca do zwolnienia tempa życia i skupienia się na tym co ma największą wartość duchową dla naszego życia. Rozumie się przez to czas spędzony z najbliższymi – na przykład na łonie natury – zamiast w pełnych przepychu i bogactwa wnętrzach oraz celebrowanie wszystkich ważnych chwil w naszym życiu oraz przemijania. Pomaga zwolnić i uświadomić sobie co tak naprawdę ma największą wartość w naszym życiu oraz nadaje mu sens.

Dodaj komentarz