Co daja szkolenia motywacyjne?

Kiedy człowiek zaczyna prace w jakieś firmie, a szczególnie w wielkiej korporacji to na początku nie zdaje sobie sprawy z tego jak w jego pracy ważne będą różnego rodzaju szkolenia. Szkolenia różnorodne, od zwykłych obowiązkowych szkoleń, na szkoleniach motywacyjnych kończąc. Wszystkim może się wydawać, że jest to tylko tracenie czasu i nie potrzebne odrywanie pracowników od swoich zadań. Są szkolenia bez których nie możemy w ogóle pracować.

Są to szkolenia BHP czy różnego rodzaju szkolenia przeciw pożarowe. Szkolenia motywacyjne zdają nam się często zbędnym dodatkiem do monotonnej pracy. Trzeba jednak podejść do tego w sposób praktyczny. Pracownik pracujący na jednym stanowisku przez wiele lat popada w rutynę. Zaczyna popełniać błędy, których wcześniej by nie popełniał. Błędy często wynikające z wspomnianej rutyny lub braku motywacji. Szkolenia motywacyjne są głównie dla takich ludzi. Choć oczywiście udział w szkoleniach motywacyjnych bierze nawet pracownik młody. Szkolenia motywacyjne jak sama nazwa wskazuje maja nas zmotywować do pracy i odświeżyć nas umysł. Maja nas oderwać na jakiś czas od monotonii, którą przezywamy codziennie. Wszystko zależy również od szkolącego. Są szkolenia, które prowadza osoby nie do końca rozumiejące do czego służą szkolenia motywacyjne. Całe szczęście jest już takich trenerów coraz mniej. Obecnie wszystkie szkolenia motywacyjne prowadza ludzie z pasją. Ludzie, którzy kochają to co robią i są wspaniałymi mówcami, którzy super przekazują założony temat słuchaczom.

Pracownik po szkoleniu z doświadczonym trenerem jest zrestartowany. Jego umysł znów jest świeży i zwiększa się jego efektywność pracy, a o to głównie chodzi pracodawcą. Pracownicy różnie odbierają te szkolenia. Cześć z nich mówi, że jak wszystko są bezsensu, ale to są ludzie, którzy nie słuchają argumentów. Większość jednak pracowników po początkowym nie chętnym podejściu do szkolenia motywacyjnego, po takim szkoleniu jest zadowolona. Osoby, które wychodzą zadowolone ze szkolenia motywacyjnego na nowo czują przyjemność w pracy, nie staje się ona dla nich obowiązkiem, którego już nie dadzą rady dłużej wykonywać. Wśród pracodawców tez już zmienia się podejście. Większość zdaje sobie sprawę z tego jakie korzyści dla firmy przynoszą dobrze zmotywowani ludzie i nie żałują funduszy firmy na profesjonalne szkolenia z doświadczonymi trenerami. Wielu pracodawców również nawiązuje stałą współprace z trenerami i szkolenia motywacyjne w firmie są prowadzone cyklicznie powodując zadowolenie jednej i drugiej strony.

Dodaj komentarz