Rozwój osobisty – polecane książki

Początek każdego roku to szczególny okres, w trakcie którego wiele osób postanawia zmienić swoje nawyki, a nawet całe życie. Świeży start to zawsze doskonała motywacja do tego, by stać się lepszym człowiekiem i zadbać o swoje szczęście. Wiele postanowień noworocznych dotyczy rzeczy zewnętrznych, takich jak zakup samochodu, oszczędzanie pieniędzy czy wyjazd w wymarzone miejsce. Jednak wiele z nich dotyczy również rozwoju osobistego, który jest tak ważny do tego, by nie stać w miejscu, a zamiast tego realizować się na najważniejszych płaszczyznach w życiu. Jak jednak znaleźć motywację do tego, by ciągle się rozwijać? Przedstawiamy dziś najlepsze książki o rozwoju osobistym, które pomogą Ci ustawić swój cel na dobre tory. Dzięki nim zrozumiesz, co jest dla Ciebie ważne w życiu i zaczniesz do tego dążyć.

  1. „Siła nawyku” Duhigg Charles

Wydana w 2013 roku książka „Siła nawyku” szczegółowo opisuje procesy, jakie zachodzą w ludzkim organizmie w związku z nawykami. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego postępujesz w taki, a nie inny sposób? W większości przypadków rządzi Tobą nawyk, który jest niezwykle oporny na wszelkie zmiany. Istnieją jednak sposoby na to, by zmienić swoje nawyki na takie, które będą bardziej służyły naszemu zdrowiu, szczęściu i rozwojowi osobistemu.

Książka ta podpowiada, jak zweryfikować swoje nawyki i zmieniać je – zarówno na płaszczyźnie życia prywatnego, jak i zawodowego. Duhigg Charles przytacza wiele przykładów naukowych, które szczegółowo tłumaczą mechanizm powstawania nawyków. Dzięki tej wiedzy zrozumiesz, dlaczego robisz to, co robisz, a to sprawi, że łatwiej będzie Ci to zmienić.

  1. „Pełna moc możliwości” Jacek Walkiewicz

Szukając książek o tematyce rozwoju osobistego warto sięgać nie tylko po zagraniczne pozycje. Prawda jest taka, że na naszym polskim podwórku także znajdzie się kilka publikacji, o które zdecydowanie warto uzupełnić swoją biblioteczkę. Jedną z takich pozycji jest bez wątpienia „Pełna moc możliwości” Jacka Walkiewicza.

Jacek Walkiewicz w sposób przystępny tłumaczy, jak znaleźć motywację do zdobywania tego, o czym każdy marzy. Na przykładach ze swojego życia pokazuje, że warto marzyć, zebrać się na odwagę i odnosić sukcesy. Przy tym zwraca uwagę swoich czytelników na fakt, że w ich życiu nic nie stało się przez przypadek – każdy poprzez swoje decyzje doprowadził swoje życie do tego etapu. Słowa Jacka Walkiewicza niesamowicie motywują, pomagają poukładać priorytety w swojej głowie i odnaleźć dodatkowe pokłady energii do działania.

  1. „Potęga podświadomości” Murphy Joseph

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć tej niesamowitej książki. Pierwsze wydanie tej publikacji miało miejsce już w roku 1962, jednak jej popularność wciąż nie słabnie. Treść tej książki jest ciągle aktualna, dzięki czemu sięgają po nią nie tylko nowi czytelnicy, ale wciąż wracają do niej również te osoby, które tę lekturę mają za sobą.

„Potęga podświadomości” to książka, dzięki której zmienisz sposób swojego myślenia o wszystkim, co Cię otacza. Autor pomoże Ci uwolnić swój umysł ze szponów niekorzystnych dla Ciebie schematów i lęków. Zdecydowanie powinieneś sięgnąć po tę pozycję, jeżeli:

  • przed działaniem powstrzymuje Cię nieuzasadniony lęk,
  • chcesz uwierzyć w swoje możliwości,
  • szukasz praktycznych wskazówek, jak zmienić swoje nastawienie,
  • chcesz poprawić swoje relacje z ludźmi,
  • chcesz zmienić swoje nawyki.
  1. „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale Carnegie

Ta książka to prawdziwa klasyka, jeżeli chodzi o rozwój osobisty. Po raz pierwszy została wydana w 1936 roku, a mimo to wciąż znajduje nowych fanów. Przez ten czas została przetłumaczona na 37 języków, a przeczytało ją co najmniej 50 milionów osób. Nic w tym dziwnego – już na samym początku lektury można odczuć, jak nabiera się wiatr w żagle.

Pozycja ta polecana jest dla wszystkich, jednak szczególnie docenią ją osoby, które borykają się z problemami w relacjach międzyludzkich. Jeżeli po nią sięgniesz, dowiesz się jak sprawić, by ludzie Cię polubili i chcieli Cię słuchać. Gdy zdobędziesz te umiejętności, będziesz mógł wszystko!

Dodaj komentarz