Warsztaty rozwoju osobistego pozwolą szybko ruszyć z miejsca

Recepta na dobry start – warsztaty rozwoju osobistego

Początek roku kalendarzowego to dla wielu osób nie tylko ‚kolejny pierwszy stycznia’, ale szansa na nowy start. Stawiamy sobie nowe cele, układamy szerokie harmonogramy działania. Wielokrotnie poprzeczka wisi tak wysoko, że jej odległość bardzo szybko zaczyna nas zniechęcać.

Choć podświadomie chcemy unikać corocznej porażki i z każdą kolejną, nową wiosną wydaje nam się, że jesteśmy już teraz mądrzejsi i prawdziwi z nas realiści… zasadniczym problemem staje się często fakt, że działamy indywidualnie. Boimy się mówić o naszych celach głośno innym ludziom, bo przeraża nas myśl ‚co się stanie jeśli nie podołam?’

Świetnym rozwiązaniem w przypadku takich obaw są warsztaty rozwoju osobistego. Choć wiążą się z przełamaniem i wykazaniem choćby minimalnej odwagi na podzielenie się naszymi pragnieniami, to jednak są świetnym pretekstem do tego, żeby ruszyć z miejsca. Doskonałą motywacją, aby powiedzieć ‚o nas’, o tym, czego naprawdę pragniemy pozostałym uczestnikom bądź czasami samemu prowadzącemu jest fakt, że zarówno Ty jak i inni przychodzicie na warsztaty z konkretnym przesłaniem. Nie musisz obawiać się wyśmiania, z którym pewnie spotkałbyś się publikując w social mediach wyznanie ‚od dziś codziennie będę uczyć się angielskiego’. Bardziej niż pewnym jest fakt, że ktoś nawet w najmniej uszczypliwym komentarzu wbiłby Ci szpilkę i szybko podciął skrzydła stwierdzeniem ‚w piątek wieczorem w barze Ci przejdzie!’. Pomimo tego, że kochamy naszych dowcipnych znajomych, wielokrotnie nie są oni w 100% w stanie zrozumieć naszych pragnień.

Jak się okazuje jednak, coraz więcej ludzi – niezależnie od wieku – ma ochotę wycisnąć z życia coś więcej. Mamy świadomość posiadania przeróżnych zdolności, dodatkowo z tyłu głowy siedzi nam utarte ‚żyje się raz’. Nasz mózg jako bardzo skomplikowana struktura, wiele razy w ciągu dnia daje nam sygnały, że potrafimy, że możemy lepiej i więcej. Choć doba dla każdego ma 24h to tak naprawdę od nas zależy jak zostanie spożytkowana.

Ciężko jest jednak w ciągu jednego dnia czy godziny, tak po prostu wstać i powiedzieć ‚od dziś będzie inaczej’. Nawet jeśli sami w sobie znajdziemy wystarczającą ilość determinacji, czasami dużą przeszkodą mogą stać się np. domownicy. Przed samym sobą łatwiej jest postawić cel i powiedzieć czego się potrzebuje. Trochę trudniej jest wyjaśnić to innym. W takim przypadku warsztaty rozwoju osobistego gwarantują również rozmowy na ten temat. Poddadzą garść inspiracji tego, jak przygotować naszych domowników, przyjaciół, rodzinę na rewolucję, jaką szykujemy w naszym życiu.

Chociaż dzisiaj może Ci się wydawać, że jesteś w idealnym miejscu o idealnej porze w dzisiejszych tak szybko gnających czasach musimy być elastyczni i przygotowani na każdą ewentualność. Jeśli staniemy w miejscu – życie samo nas tego nie nauczy. Kluczowym jest rozwój osobisty – niezależnie czy chodzi o naukę nowego języka, rozszerzenie swojej duchowości, regularne ćwiczenia, pogłębianie wiedzy z danego kierunku czy choćby doskonalenie techniki jazdy samochodem. Mamy wiele marzeń, wiele zdolności, ale tylko jedno życie podczas którego możemy wykorzystać daną nam szansę i zdolności.

Nawet jeśli w chwili czytania tego tekstu wydaje Ci się, że ‚zmiany’ to coś dla Ciebie, ale:

1. Chyba jednak nie masz zdolności

2. Przecież nie masz na to czasu

3. Jakie niby umiejętności miałbyś rozwinąć?

Pomyślałeś coś podobnego? W takim razie warsztaty rozwoju osobistego są tym bardziej dla Ciebie. To one pozwolą wyzwolić w Tobie to, co skrywane i z czego zapewne nie zdajesz sobie sprawy. Może się bowiem okazać, że w ciągu doby zupełnie niepotrzebnie ucieka Ci godzina bądź dwie na przeglądaniu telefonu. To niby tylko godzinka odpoczynku, ale… można wykorzystać ją inaczej i równie przyjemnie.

Jeśli okaże się, że w Twoim mieście nie ma dostępu do warsztatów organizowanych ‚na miejscu’, bez trudu znajdziesz je w sieci. Mogą odbywać się w pięknych, dobrze urządzonych miejscach – co dla jednych będzie atutem, bądź – co ucieszy domatorów – można odbyć je online. Wielu wybitnych specjalistów od rozwoju osobistego decyduje się na udostępnianie swoich platform z kursami internetowymi, które przynoszą równie korzystne efekty.

To co… gotowi do startu?

Start!

Dodaj komentarz